Menü Menüyü kapat

Bölgesel İncelme Tuz & Yosun Bakımı

Selülit, lokal fazlalıklar ve vücut sılılaştırma programlarında yosun kullanılması en eski yöntemlerden biridir. Özellikle Avrupa’da uzun yıllardır vücut bakımlarında thalassoterapi adı altında yosun ve yosun içerikli ürünler kullanılmaktadır. Yosun bol miktarda içerdiği vitamin ve minareller sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır.

Merkezimizde özellikle selülit, lokal fazlalıklar ve deformasyon üzerinde son derece etkili olan Fransa, İtalya ve İsrail'den getirilen yosun maskeleri deniz suları, deniz tuzları, yosun yağı ve ampulları gibi thalassoterapi ürünleri uygulanmaktadır.Yosunu estetik sektöründeki kullanım şekli ve amacı çeşitlilik göstermektedir.

Selülit ve lokal yağ fazlalıklarını gideren,toksin ve ödem atılımını hızlandıran,kan dolasımını arttıran,yosunlar daha çok vücut bakımlarında kullanılırken Yag dengeleyici,dezenfekte edici ve sivilce kurutucu özelliklerinden dolayı cilt bakımında kullanılan yosunlar da bulunmaktadır. 

Tüm bu bakımlarda kullanılan yosun karsımıza yosun içerikli yağlar,jeller,kremler,maskeler,dogal yosun yaprakları seklinde çıkmaktadır.

Biz Lavinia'da gerek vücut bakımlarında ve gerek cilt bakımlarında yosundan büyük ölçüde faydalanmaktayız. 

Yosun Maskesi, Yosun BakımıSelülit ve lokal fazlalıklara yönelik bir vücut bakımında vücut önce deniz suyu içerikli özel bir tonik ile temizlenir,dezenfekte edilir.Ardından yosun içerikli bir krem içine katılan deniz tuzları ile tüm vücut özellikle de problemli bölümlere peeling(sayma) islemi uygulanır.Cilt ölü hücrelerden arındıktan sonra gözeneklerin ve ürünlerin daha rahat nüfuz etmesi için buhar banyosu uygulanır.Kan dolaşımını hızlandırıcı ve toksin atılımı etkisi olan özel bir jel vücuda uygulanır.20 dakika bu ürünün etkisini göstermesi beklendikten sonra selülit ve yağ moleküllerini çözücü yosun maskesi uygulanır ve hava ile temasın kesilmesi için folyo ile sarılır.Bu sekilde 30 dakika beklendikten sonra cilt tekrar deniz suyu içerikli tonik ile temizlenir ve ardından yosun yağı ile 25 dakika toparlayıcı etkisi olan masaj yapılır.Haftada 2 kez olmak üzere toplam 10-15 seans sonunda gözle görülür bir düzelme ve gevşemiş dokularda sıkılaşma sağlanır.Tıpkı deniz kili uygulaması gibi formunu korumak isteyen kişiler ciltlerinin daha canlı,diri ve sıkı olması için ayda 1 bu programa katılabilirler.

Lavinia'da gerek vücut bakımlarında ve gerek cilt bakımlarında büyük ölçüde faydalandığımız yosun uygulamaları selülit lokal fazlalıklar ve vücut sıkılaştırma konularında çok etkili olan proslim24 ve presör cihazları ile de desteklenebilir.

Deniz yosunları, selülit, bölgesel fazlalıklar ve vücut sıkılaştırmada kullanılan en eski yöntemlerden biridir. İçerdiği vitamin ve minareller sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır. THALASSO eski Yunan dilinde “okyanus” anlamına gelir, Yosun Uygulamaları, Yosunlu Cilt Bakımı, Yosunlu Vücut BakımıTHALASSOTERAPİ ise deniz suyunun ve deniz ürünleri birleşimini ifade eder. Deniz yosunu yüksek oranda içerdiği mineral, maden, protein, aminoasit ve vitaminler ile yıpranmış, yorgun ciltlerin bakımı için çok uygundur. Cilde gerekli nem sağlar, böylece yeterli derecede nemlenmiş cilt daha gergin ve düzgün bir hal alır. Cildin direnme gücü artar, zararlı maddeler vücuttan atılır ve cildi serbest radikallere karşı korur. Isı ile vücuda uygulanan yosun ise cildi beslediği gibi açılan gözeneklerden vücuda giren aktif maddeler cilt altı dokuyu da uyarır. Bu esnada tüm vücutta dolaşımı düzenler, deriyi güçlendirir, selülitin giderilmesini sağlar, eklemleri ve kasları rahatlatır ve yorgunluğu alır.
Yosun Bakımı Nasıl Uygulanır?
Selülit ve bölgesel fazlalıklara yönelik bir vücut bakımında, vücuda öncelikle cildi ölü hücrelerden arındırıcı peeling (soyma) işlemi yapılır. Cilt ölü hücrelerden arındırıldıktan sonra kan dolaşımını hızlandırıcı ve toksin atılımını sağlayan özel bir jel uygulanır. Bu ürün 10-15 dakika vücutta bekletilir ve temizlenir. Ardından yosun maskesi uygulanır. Yosun maskesinin hava ile temasının kesilmesi için vücut folyo ile sarılır. Daha sonra ısı battaniyesinde 20 dakika bekletildikten sonra vücut yıkanır. Ardından 25-30 dakika toparlayıcı etkisi olan yapılır. Haftada 2 kez olmak üzere ortalama 10-15 seans sonunda gözle görülür bir düzelme elde edilir. Ayda 1 kez uygulanması önerilir.