Menü Menüyü kapat

Kavitasyon

Ses dalgaları ile yağları parçalayan bir yöntemdir. Bu yöntemde düşük frekanslı ultrasonik başlıklar yardımıyla doku altında ki yağ hücrelerine ses dalgaları verilerek yağ hücrelerinin hücre duvarı zedelenir ve hücre içi sıvı köpükleşerek lenf damarlarından idrar yoluyla vücuttan dışarı atılması amaçlanır.
Kısacası yağ tabakasının bulunduğu bölgelerden boşaltılmasını amaçlar. Bazı sistemlerde bulunan elektroporasyon akımlar bu yöntemin etkisini arttıran önemli bir unsurdur.

Kavitasyon tek başına yapılan bir işlem midir?

Hayır. Kavitasyonu takiben uygulama bölgesinde tahrip edilen adipoz dokuların drenajı için en kuvvetli sistem olan pressoterapi asgari 15 dakika olarak yapılarak seans sona erdirilir.

Erkeklere de bu sistemden yapılabilir mi? 

Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

Kavitasyon uygulamalarında tek bir seansta bile kişinin katabolizmasına (vücudun yıkım işlemleri) bağlı olarak uygulama yapılan bölgede 2 cm ile 10 cm kadar incelme görülebilinir. Hastanın seanstan önce uygulama yapılacak alanın ölçüleri alınır ve seanstan sonra ölçü alınan bölgelerden tekrar ölçü alınarak kişinin bir seansta kaç cm inceldiği belirlenir. Gözle görülür sonuçları da 15. günden itibaren gözlenebilmektedir. 

Sonuçları görmek için ne kadar süre geçmelidir?


Kaç seans uygulama gerekir?

Kişinin rahatsız olduğu bölgenin büyüklüğü, yoğunluğuna göre değişebilmekle haftada bir veya iki seans şeklinde toplam 7-10 seans uygulama yapılabilir. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler kısalabilir.

Kavitasyon kimlere uygulanamaz?

Yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları olan kişiler. 
Hamilelik 
Uygulama bölgesinde enfeksiyon ve lezyonlar bulunması 
Uygulama bölgesinde Neoplastik dokular 
Uygulama bölgesinde metalik protezler 
Ciddi varisler, kısa süre öncesinde flebit veya tromboflebit 
Sempatetik ganglia 
Ciddi kas lezyonları 
Metal piercing yakınları 
Cilt bozuklukları

(yaralar,lekeler,enflamasyon,enfeksiyon)